Frankfurti dhe Leipzigu me fitore në sfidat e para gjysmëfinale ndaj West Ham dhe Rangers

(Foto: Twitter/Bundesliga)

Eintracht Frankfurti ka triumfuar përballë West Ham Unitedit në London Stadium (2-1) në takimin e parë gjysmëfinal të Ligës së Evropës.

Ansgar Knauff e zhbllokoi rezultatin për mysfairët në minutën e parë të takimit, ndërsa Kurt Zouma i barazoi shifrat në fraksionin e parë (21’).

Daichi Kamada e riktheu epërsinë e vizitorëve (54’) dhe ky rezultoi goli i fitores, ashtu që do të kenë përparësi në ndeshjen e kthimit në Waldstadion.

(Foto: Twitter/RB Leipzig)

Në ndeshjen tjetër gjysmëfinale të Ligës së Evropës që u zhvillua në Red Bull Arena Leipzig, RB Leipzigu ka triumfuar përballë Rangers (1-0).

Skuadra nikoqire e shënoi golin e fitores në minutën e 85-të, ndërsa realizues ishte Angelino. /Telegrafi/

Si duket momentalisht faza e eliminimit të Euro 2024: Dy çifte tashmë dihen, njëra anë është e frikshme

Trajneri i Rubin Kazanit flet për gjestin e Dakut në Euro 2024, tregon se a llogarit në të

Zyrtare: Drita përforcohet me ish-futbollisti e PSG-së