Barcelona e fillon me spektakël, Messi het-trik (Video)

Barcelona nuk ka pasur aspak mëshirë për Celticun duke e mposhtur me rezultat 7-0.

Skuadra e Luis Enriques e nisi mirë ndeshje duke realizuar që në minutën e tretë me Lionel Messin.

Celtic ka pasur një penallti, por u prit nga Ter Stegen (24′).

Argjentinasi doli në skenë edhe në minutën e 27, ku shënoi për 2-0 me një aksion të bukur me Neymarin.

Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë fillimisht shënoi Neymar në minutën e 50-të me një goditje dënimi të realizuar mjaftë mirë nga ai.

Kataluansit shënuan dy herë brenda dy minutash. Fillimisht shënoi Iniesta pastaj edhe Messi duke e kompletuar het-trikun.

Ndeshja nuk mund të mbyllej pa golat e Luis Suarez që e shkoi emrin e tij në listën e shënuesve në minutën e 75′ dhe 88′.

Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Cityt dhe Monchengladbach nuk u zhvillua për shkak të reshjeve. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij