Ballkani e nis mbrojtjen e titullit me takimin ndaj Lirisë – formacionet zyrtare

Ballkani starton mbrojtjen e titullit me duelin kundër Lirisë në kuadër të sezonit të ri 2023/24 në Superligën e Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren.

Ballkani vazhdon të luajë edhe në Ligën e Konferencës, derisa shënoi fitore 2-0 ndaj Lincoln Red Imps, për të përsëritur suksesin e sezonit të kaluar, kur u kualifikuan në fazën e grupeve.

Natyrisht se do të jetë një periudhë më e lodhshme për skuadrën nga Suhareka, por që sot synojnë pikët e plota.

Liria në anën tjetër, do shpresojë që të befasojë Ballkanin dhe të nxjerr së paku një barazim.

Formacionet startuese:

Liria: Hodaj, Topalaj, Zenunaj, Magameno, Dube, Beseni, Likaj, Stafa, Tjiueza, Rexhepi, J. Petrus.

May be an image of soccer, football and text that says 'FFK LIRL FCBALLKANI albi MALL STARTING XI 12 HODAJ GK 2 TOPALAJ 19 ZENUNAJ 5 MEGAMENO 14 DUBE 8 BESENI 6 LIKAJ 24 STAFA 7 TJIUEZA 21 REXHEPI 23 J. PETRUS SUBS 20 BYTYQI BUNJAKU 11 SHISHKO 19 SUSURI 17 LEKA 18 ARIFI 15 ABAZI 10 ABAZI'

Ballkani: Koliçi, Kuç, Halili, Dellova, Thaqi, Potoku, Limaj, Kryeziu, Gripshi, Ramadani, Tusha.

Ndërhyrja e ashpër që i bëri Riberys dhe shkëmbimi i fanellave me francezin - Armend Dallku zbulon edhe një porosi të Ibrahimovicit drejt Debatik Currit

Kombëtarja e Shqipërisë
PSG përgatit një ofertë rekord botëror për transferimin e Lamine Yamal

Morën vendime të gabuara, dy gjyqtarë largohen nga Euro 2024

Formacioni më i vlefshëm me lojtarët që nuk kanë luajtur ende asnjë minutë në Euro 2024

Shtatë lojtarë janë jashtë projektit i Thiago Mottas te Juventusi

Armando Broja, Rey Manaj apo Mirlind Daku, cili është sulmuesi më i mirë i Shqipërisë sipas Armend Dallkut?