Aksesorët e Adele janë të jashtëzakonshëm dhe shumë të veçantë.

Gjatë koncertit të saj special “Adele One Night Only” të dielën, këngëtarja 33-vjeçare përshtati tatuazhin e saj të Saturnit me vathët e markës Schiaparelli në formën e të njëjtit planet.

Ajo e kombinoi aksesorin e mbuluar me perla, në formë planeti me një fustan të zi strukturor, të dizajnuar gjithashtu nga drejtori kreativ i markës Schiaparelli, Daniel Roseberry.

Ajo diskutoi për tatuazhin e saj planetar gjatë intervistës së saj të fundit në Vogue, duke i thënë revistës se rëndësia e tij i ka rrënjët në astrologji.

“E godita kthimin tim të Saturnit”, tha ajo, duke treguar tatuazhin në kyçin e saj të majtë, i cili përshkruan Saturnin me një vizatim të Los Angeles në mes.

Në astrologji, një kthim i Saturnit i referohet momentit kur Saturni është kthyer në vendin ku ishte kur keni lindur, që zakonisht ndodh midis moshës 27 dhe 30 vjeçare, sipas The Cut.

Fansat e donin shkëlqimin e yllit me temën e Saturnit, me një postim në Twitter që shkruante: “Nëse astrologjia nuk është e vërtetë, atëherë shpjegoni vathët e Saturnit të Adeles dhe tatuazhin e Saturnit ndërsa performonte albumin e saj të kthimit (frymëzuar nga kthimi i saj në Saturn) në një planetar”. /Telegrafi/