Roma vazhdon me fitore, triumfon në udhëtim te Parma

Roma (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Roma ka fituar në udhëtim te Parma me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Serie A.

Giallorossët kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat, pasi kanë fituar në një udhëtim të vështirë te Parma.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të klubit mysafirë, të cilët patën shumë raste të mira shënimi, por pa arritur t’i konkretizojnë.

Në pjesën e dytë, ishte vetëm skuadra e Romës që luajti dhe krijoi raste, duke arritur t’i shënojë edhe dy gola.

Cristante shënoi golin e parë (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 58-të të ndeshjes dhe ishte Bryan Cristiante, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Cengiz Under.

Pas golit, Roma krijoi edhe disa raste të mira shënimi, por goli i epërsisë 2-0 erdhi vetëm në minutën e 75-të me anë të turkut Under dhe ky doli të jetë goli i rezultatin përfundimtar.

Festa e Cengiz Under (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore, Giallorossët janë ngjitur në pozitën e pestë me 30 pikë, ndërsa Parma renditet në pozitën e 12-të me 25 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Roma luan në shtëpi ndaj Torinos, ndërsa Parma udhëton te Udinese. /Telegrafi/

Red Bull do ta blejë një klub tjetër pak orë pasi konfirmuan Jurgen Kloppin

Rudiger emëron lojtarin më të nënvlerësuar në histori të futbollit

Arsenal do t'i ndryshojë protokollet para dhe pas ndeshjes shkaku i Conor McGregor

Eksperti neurokirurg komenton gjendjen e Michael Schumacher mes pretendimeve për 'daljen e parë publike në 11 vjet'