Roma i shkakton humbje të rëndë Napolit në San Paolo (Video)

AS Roma (Getty Images)

Roma ka fituar ndaj Napolit me rezultat të thellë 2-4 në udhëtimin e tyre në vlefshëm për javën e 27-të të Serie A.

Skuadra e Maurizio Sarrit ka lëshuar terren pas 10 ndeshje dhe ka humbur nga shtëpi nga Roma e Eusebio di Francescos.

Ndeshja nisi me një gol të shpejt të vendasve, të cilët pas vetëm gjashtë minutave shënuan me Lorenzo Insignen për 1-0.

Festa e Insignes pas golit (Getty Images)

Megjithatë, Roma u kthye në lojë pas vetëm një minute duke shënuar me anë të Cengiz Under për të barazuar në 1-1.

Momenti i golit nga Under (Getty Images)

Ky gol ngriti moralin e Giallorossëve, të cilët shënuan edhe me anë të sulmuesit të tyre kryesor, Edin Dzeko (26′) për 1-2 dhe dërgoi skuadrën në pushim me epërsi.

Dzeko shënoi dy gola të bukur (Getty Images)

Pjesa e dytë e takimit, nisi me Napolin duke sulmuar për të gjetur golin e barazimit, por u ndëshkuan përsëri nga Roma, e cila me Dzekon (73′) ngriti epërsinë në 1-3.

Deri në fund të ndeshjes, Roma arriti të shënoj edhe një gol me anë të Diego Perottit (79′), i cili shënoi për 1-4, ndërsa Dries Mertens (90+) vulosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes 2-4.

Roma mori një fitore të madhe (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Roma ngjitet në pozitën e tretë me 53 pikë, ndërsa Napoli mbetet i pari me 69 pikë apo vetëm një më shumë se Juventusi në vendin e dytë, por me një ndeshje më pak.

Në ndeshjen e radhës, napolitanët udhëtojnë te Interi, ndërsa Roma e pret në shtëpi Torinon. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Shqipëria me përmbysje spektakolare ndaj Ukrainës merr tri pikët e para në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëria e pandalshme, Asani shënon për ta kompletuar rikthimin

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Man City të gatshëm të shpenzojnë 300 milionë euro nëse Guardiola largohet verën e ardhshme