Notat e lojtarëve, Spezia 2-0 Milan: Ismajli solid, Saponara lojtar i ndeshjes

Milani ka pësuar humbje si mysafir i Spezias me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 22-të të Serie A.

Në pjesën e dytë vendasit vazhduan të kërkonin golin dhe atë e arritën në minutën e 56-të.

Giulio Maggiore dhe Simone Bastoni i shënuan golat për Spezian në pjesën e dytë.

Riccardo Saponara doli lojtari më i vlerësuar i ndeshjes me notën 7.7.

Mbrojtësi shqiptar Ardian Ismjali luajti për 90 minuta dhe u vlerësua me 6.7.

Notat e lojtarve të Spezias dhe Milanit

/Telegrafi/

Ylli i Real Madridit i qëndron besnik klubit, kërkon publikisht rinovimin e kontratës

UEFA ia beson ndarjen e drejtësisë në ndeshjen Sporting – Real Madrid katër gjyqtareve shqiptare

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Williams refuzoi ofertën e Barcelonës këtë verë

Flick merr vendimin përfundimtar – ylli i Barcelonës nuk do të luajë ndaj Gironës

"Të largohem nga Barcelona për 120 milionë euro?", Lamine Yamal flet të ardhmen e tij

Dy lojtarët që Mikel Arteta i do me çdo kusht tek Arsenali pas rinovimit të kontratës