Interi e mbyll sezonin me barazim në udhëtim te Verona

Interi si kampion i Serie A e ka mbyllur sezonin 2023/24 me barazim 2-2 në udhëtim te Verona.

Pas vetëm dhjetë minutash lojë, Marco Aranutovic realizoi për 1-0.

Mirëpo, gjashtë minuta kaluan dhe vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Tijjani Noslin, që u asistua prej Tomas Suslov.

Dyshja i ndërruar vendet, kur e kaluan Veronan në epërsi në minutën e 37-të, për 2-1.

Por, Aranautovic ishte sërish në listën e relizatorëve, kur shënoi për 2-2 në minutën e 45+1-të, me një asistim të Marcus Thuram.

Pjesa e dytë ishte e zymtë për nga numri i rasteve serioze për gol, duke bërë që të dyja ekipet të merrnin nga një pikë.

Interi e mbyllë këtë sezon me 94 pikë, derisa fitoi titullin e 20-të në Serie A, me çka edhe pasoi edhe ylli i dytë mbi emblemë. /Telegrafi/

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

UEFA shqipton dënimin për tifozin që bëri selfie me Cristiano Ronaldon

Zyrtare: UEFA merr vendimin për Mirlind Dakun

Kombëtarja e Shqipërisë
UEFA publikon vendimin për suspendimin e Mirlind Dakut - çfarë rregulla theu sulmuesi shqiptar?

Spanja me shumë ndryshime ndaj Shqipërisë, Luis De la Fuente ka vetëm dy dyshime

“Ka mundësi të ndodhë”, top ylli i Spanjës pranon mundësinë e transferimit tek Barcelona