Interi befasohet në shtëpi, mposhtet nga Parma

Interi është mposhtur në shtëpi nga Parma me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serie A.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti nuk ka mundur të vazhdojë me fitore, pasi janë befasuar në shtëpi nga Parma, e cila gjen fitoren e parë këtë sezon.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi në përgjithësi vendasve, të cilët rrezikuan disa herë për të gjetur golin e epërsisë.

Ivan Perisic (17′) dhe Milan Skriniar (27′) ishin më së afërmi ta gjejnë golin, por ishin të pafat dhe skuadrat shkuan në pushim pa gola.

Në pjesën e dytë, Interi përsëri luajti më mirë dhe e nisi këtë pjesë duke krijuar disa raste shënimi.

Megjithatë, asnjëra goditje e zikaltërve nuk e gjeti rrjetën dhe më vonë u befasuan nga Parma që shënoi në rastin e parë.

Ishte lojtari i akademisë së Interit, Federico Dimarco, i cili shënoi një supergol nga rreth 30 metra për të kaluar skuadrën e tij në epërsi 0-1.

Pas këtij goli të pësuar, Interi vazhdoi me trysni tani për të gjetur golin e barazimit, por nuk ishte dita e tyre dhe në fund pësuan humbje minimale.

Pas kësaj humbje, skuadra nga Giuseppe Meazza gjendet në vendin e shtatë me katër pikë, po aq sa ka Parma në pozitën e 11-të.

Në ndeshjen e radhës, zikaltrit udhëtojnë te Sampdoria, ndërsa Parma e pret në shtëpi Cagliarin. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës