Harry Kane shkëlqen me dy gola në paraqitjen e 100-të për Anglinë

Anglia ka triumfuar 2-0 përballë Finlandës në rrethin e dytë të Ligës së Kombeve.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, përkundër se Tre Luanët dominuan në këta minuta.

Në 45 minutat e dytë pati tjetër paraqitje nga anglezët, që ia dolën të realizonin dy gola.

Fillimisht, Harry Kane realizoi për 1-0 në minutën e 57-të me një asistim nga Trent Alexander-Arnold, që ishte gol në paraqitjen e 100-të për kombëtaren e tij.

Sulmuesi i Bayern Munichut realizoi edhe golin e dytë personal në ndeshje, kur u asistua prej Noni Madukeses në minutën e 76-të.

Anglia ndanë kreun e tabelës me Greqinë me nga gjashtë pikë, ndërsa Irlanda dhe Finlanda ende pa asnjë në Ligën B, Grupi 2. /Telegrafi/

Nuk ka qetësi te Belgjika, radha e De Bruynes të kapet me trajnerin Tedesco

Florent Muslija merr përgjegjësinë për skandalin e fundit

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Intensiteti dhe frazat në stilin 'Rocky': Kush është Simon Colinet, personi që Motta e kërkoi me çdo kusht te Juventusi