Drita fiton si mysafir i Feronikelit 74 dhe ngjitet në vendin e tretë

Drita ka shënuar fitore si mysafir i Feronikelit 74 me rezultat 2-0 në kuadër të javës së shtatë të Superligë së Kosovës.

Nënkampioni i Kosovës ishte më i mirë në pjesën e parë dhe golin e gjeti në fund.

Ishte Blerim Krasniqi që shënoi në minutën e 39-të për 1-0.

Edhe në pjesën e dytë të dy skuadrat tentonin të vinin te goli, por ishte Drita që e shtoi epërsinë.

Besnik Krasniqi ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e 77-të për 2-0.

Drita merr fitoren e dytë me radhe dhe ngjitet në vendin e tretë me 12 pikë, ndërsa Feronikeli mbetet i nënti me 6 pikë. /Telegrafi/

Zbulohet se kush është personi i maskuar që u largua nga çatia e Sigal Iduna Park nga forcat speciale

"Xhaka bënte çfarë donte në mesfushë" - Capello me fjalë të mëdha për yllin kosovar

Trajneri i Danimarkës shpërthen në konferencë për shtyp, nxjerr telefonin dhe tregon se çfarë i bëri VAR-i