Carrasco i shënoi gol të bukur Barcelonës, por edhe më i bukur është ai i barazimit nga Jordi Alba

Atletico Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës në derbin që po luhet në kuadër të javës së 23-të në La Liga.

Por, Blaugranasit ishin të shpejtë, duke i barazuar shifrat në 1-1 pas vetëm një minutë.

Fillimisht, pas vetëm nëntë minutash lojë, Los Cholchoneros kaluan në epërsi në Camp Nou.

Luis Suarez e gjeti për mrekulli Yannick Carrascon, që arriti të shënojë me lehtësi në portën e Barcelonës.

Pas vetëm një minute, Dani Alves e shërbeu mjaftë mirë Jordi Alban, që me një goditje volej, e mposhti Jan Oblakun. /Telegrafi/

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

Toni Kroos ‘vjedh’ gjithë vëmendjen me kërkesën gazmore për lojtarët e Real Madridit për Topin e Artë

Pas kryebashkiakut të Madridit, edhe qeveria e Spanjës i reagon Vinicius Juniorit për komentet rreth racizmit

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

“Plotësisht e pakuptueshme”, drejtori i Bayernit kritikon Topin e Artë pasi mungon ylli gjerman

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes