Torino e mposht bindshëm Milanin

Torino ka shënuar fitore ndaj Milanit me rezultat 31 në ndeshjen që i takoi xhiros së 37-të të Serie A.

Vendasit e siguruan fitoren në pjesën e parë duke shënuar dy herë, ndërsa një në fillim të pjesës së dytë.

Sulmuesi Duvan Zapata realizoi për 1-0 në minutën e 26-të, ndërsa Ivan Ilic në minutën e 40-të e shënoi golin e dytë për Torinon.

Golin e tretë e shënoi mbrojtësi i krahut Ricardo Rodriguez në minutën e 46-të.

Mesfushori Ismael Bennacer e realizoi golin e vetëm për Milanin nga penaltia në minutën e 55-të.

Mërgim Vojvoda te Torino u paraqit nga minuta e 61-të deri në fund.

Torino me fitore renditet ne pozitën e nëntë me 53 pikë, ndërsa Milani është në vend të dytë në tabelë me 74 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Pse fitorja e Spanjës i vjen përshtati Shqipërisë, para ndeshjeve të fundit në fazën e grupeve?