Sigal Prishtina pa telashe ndaj BC Beroe

Me lehtësi, Sigal Prishtina ka regjistruar fitore prej 79-56 kundër BC Beroe në kuadër të Grupit A në Ligën Ballkanike.

Skuadra nikoqire ishte më e mirë që nga fillimi i përballjes dhe dhjetëminutëshin e parë e mbylli me rezultat 22:19.

Në çerekun e dytë, kryeqytetasit shënuan 18 pikë, kurse kundërshtari i tyre vetëm 10, ashtu që gjysma e parë përfundoi me rezultat 40:29.

Willie Kemp shënon treshe për të përmbyllur pjesën e parë 40:29. #HajdePrishtinë

Posted by KB Prishtina on Tuesday, 19 January 2016

Sigal Prishtina ishte e pandalshme në çerekun e tretë, gjatë të cilit regjistroi 29 pikë, ndërsa bullgarët shënuan vetëm nëntë pikë.

Ekipi mysafir nuk kishte fuqi që t’i ndryshonte gjërat në pjesëlojën e fundit përkundër se shënoi më shumë pikë (10:18), ashtu që skuadra nga Kosova fitoi me 23 pikë diferencë.

Pas kësaj fitoreje, Sigal Prishtina është në vend të dytë në Grupin A me dhjetë pikë, një më pak se KK Mornar. /Telegrafi/

Super Prishtinë – Super Plisat #HajdePrishtinë

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Notat e lojtarëve, Man Utd 0-3 Liverpool: Salah ndeshje pothuajse perfekte

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

Liverpooli shumë i fortë për Manchester Unitedin - dominim, gola dhe fitore e madhe në ‘Old Trafford’