Shqipëria pëson nga Republika e Çekisë, vendos pjesa e dytë

Shqipëria ka humbur nga Republika e Çekisë me rezultat 3-1 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Pragë.

Ndeshja miqësore e zhvilluar në Pragë, ka sjell gola të bukur, por edhe momente të luftuara.

Fillimisht ishin çeket që rrezikuan të parë Jakub Jankto, por Gentian Selmani ishte në vend.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 18-të kur Patrick Schick u gjend më së miri në zonë për të shënuar për 1-0.

Shqipëria barazoi shifrat në minutën e 42-të me një super gol të Sokol CIkalleshit.

Sulmuesi mori një top dhe nga 30 metra me një goditje perfekt shënoi për 1-1.

Pjesa e dytë cekët sikurse e para ishte e mirë dhe me gola.

Çekia ka gjetur golin e dytë në minutën e 68-të me Vladimir Darida, që erdhi edhe pas një vendosje jo të mirë të portierit Selmani.

Në minutën e 70-të, Shqipëria ishte afër të barazonte, por goditja e Cikalleshit u prit nga Vaclik.

Ondrej Celustka shënoi për 3-1 në minutën e 89-të.

Shqipëria ka mundur të shënojë, por goditja e Keidi Bares në kohën shtesë u ndal në shtyllë. /Telegrafi/

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Liverpooli pritet të rikthehet me një ofertë të dytë në janar për top yllin e La Ligas

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit