Real Madrid do të ketë punë më të lehtë të mërkurën kundër Las Palmasit pas një rikthimi fantastik kundër Villarealit.

Vendi: Santiago Bernabeu, Madrid
Koha: 1 mars (e mërkure), 21:30

Lajmet rreth ekipeve

Real Madrid

Raphael Varane ende do të mungojë pas lëndimit të  muskujve, e cila do t’ia mundësoj Pepes në paraqitet qendër të mbrojtjes së madrilenëve.

Isco pritet të jetë prej minutës së parë për vendasit, pas ishte në stol kundër Villarrealit, ndërsa Karim Benzema sërish do të jetë titullar para Alvaro Moratas.

Gareth Bale u lënduar paksa natën e së dieles, por uellsiani pritet të jepet në dispozicion të Zinedine Zidane.

Las Palmas

Mauricio Lemos dhe Aythami do të presin gjer në minutën e fundit për të parë kush do të startojë në qendër të mbrojtjes.

Jese duhet të vendoset në anën e djathtë dhe Kevin-Prince Boatengin si pikat kryesore të sulmit të Las Palmasit.

Tana dhe Hernan do të jenë partner në mesfushë dhe me Roque Mesan do të luajnë një rol jetik në  mesfushën e ekipit mysafirë.

Top Lojtarët

A e dini se…?

Real Madrid ka fituar tetë ndeshjet e fundit e tyre në shtëpi në La Liga.

Real Madrid ka shënuar të paktën dy gola në tetë ndeshjet e fundit në shtëpi në La Liga.

Real Madrid kanë fituar në dy pjesët në 6 prej 7 ndeshjeve të fundit në shtëpi në La Liga.

Real Madridi ka shënuar më shumë se dy gola në 8 nga 9 ndeshjet e fundit të Real Madridit në La Liga.

Real Madrid i ka shënuar më tepër se dy gola në 5 ndeshjet e fundit kundër Las Palmasit në të gjitha garat.

Las Palmas ka humbur gjatë dy pjesëve të në tre ndeshjet e fundit si mysafirë në La Liga.

Las Palmas kanë humbur 6 prej fundit 7 në La Liga.

Analizë

Real Madrid mezi ka triumfuar kundër kundër Villarreal me rezultat 3-2, megjithëse ishin në disavantazh prej dy golave.

Los Blancos nuk kanë pësuar në një nga pesë ndeshjet e fundit zyrtare dhe do të mundohen të mos pësojnë gol gjatë ndeshjes me Las Palmasin.

Kjo e fundit ka pësuar katër ndeshjet e fundit radhazi në La Liga dhe ndeshja në Santiago Bernabeu pritet të jetë shumë e vështirë për mysafirët.

Parashikimi: Real Madrid 3-0 Las Palmas

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

“Bëre që emri i shqiptarëve të shkruhet në histori”, postimi emocionues i babait të Granit Xhakës pas nominimit për Topin e Artë