LAJMI I FUNDIT:

Mirë se vini në Telegrafin e ri – Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri – Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri – Shokun që ka ndryshuar!

Më i shpejtë. Më i avancuar. Më i bukur. Më teknologjik. Me shumë risi. Shoku ka ndryshuar. Mirë se vini në Telegrafin e ri.

Mirë se vini në versionin më të ri të portalit më të lexuar dhe më të besueshëm në gjuhën shqipe.


Ky është kulmim i një pune të gjatë për të sjellë një përjetim të ri mediatik që bazohet në inovacion dhe teknologji.

Ky është një hap i ri për ne, një epokë e re për gjithë skenën e mediave online – dhe kush tjetër pos Telegrafit e ka pasur përgjegjësinë për të qenë bartës i ndryshimeve të mëdha teknologjike në skenën mediale të cilat vijnë të ngërthyera me brendin e ri, produktet e reja dhe pamjen e re.

Por, cilat janë 5 ndryshimet e rëndësishme të Telegrafit të ri, shokut tuaj të ngushtë i cili ka ndryshuar?

Brendi

Me një freski të madhe dhe bindshëm më modern – brendi i ri i Telegrafit vazhdon rrugëtimin ndaras nga simboli ikonik duke përfaqësuar karakterin e Telegrafit me dinjitet. Telegrafi vazhdon ta ruaj me krenari kuptimin e simbolit ikonik – 1 i pari, dhe inicialja T për Telegrafin.

WEB – Portali

WEB Portali është transformuar në atë mënyrë që të përshtatet me kërkesat e vrullshme të dekadës.

Ndërthurja e dizajnit të ri modern me teknologjinë, bën që lexuesi të krijojë një përjetim të ri unik mediatik, ku argëtohet dhe informohet – të gjitha në të njëjtën kohë.

WEB Portali me dizajn të ri përbën hap sfidues jo vetëm për Telegrafin, por për gjithë skenën mediale. Me një punë të madhe në aspektin teknologjik prapa, Telegrafi i ri ofron më shumë shpejtësi dhe më shumë kënaqësi.

Vërtet një përjetim i ri – pasi fotografitë janë më të mëdha dhe plot ngjyra të gjalla, fonti dhe titujt gjithashtu kanë hapësirë dhe madhësi që u përshtaten pajisjeve të vizitorëve duke lehtësuar leximin. Një dizjan i ri i projektuar për telefona të mençur dhe duke u përshtatur për pajisjet desktop.

Rubrika “Minut pas Minuti” do të mbulojë ngjarjet në kohë reale, të grumbulluara në një vend, të cilat mund t’i lexoni kurdo, kudo që jeni.

MENU-ja është e dizajnuar në atë mënyrë që të navigohet sa më lehtë.

Telegrafi i ri ka krijuar edhe formate të veçanta të dizajnit për ditën dhe natën – për dashamirët e formatit “Dark”, që sjellë një eksperiencë me ngjyra të errëta.

Disa risi tjetra në WEB Portalin e ri të Telegrafit:

– Dizajn responsiv me foto dhe font modern

– Teknologji me performancë superiore

– Ballinë më të organizuar dhe më modern

– Organizimi më i mirë i rubrikave

– Artikulli është ri-dizajnuar komplet me më shumë mundësi

– Versioni Ditën dhe Natën (Dark)

– Moduli Promo në çdo ballinë

– Modulet Jobs, Real Estate dhe Deals në çdo ballinë.

Redaksia dhe video eksperienca

Ekipi i redaktorëve dhe gazetarëve duke pasur një eksperiencë të jashtëzakonshme është i përgatitur për të ofruar një frymë të re në informim – me shpejtësi dhe besueshmëri, dy atributet kryesore të cilat e karakterizojnë Telegrafin.

Video informimi në epokën e re të zhvillimit teknologjik do të vazhdojë të avancohet në kuadër të Telegrafit të ri, duke qenë pjesë e eksperiencës së re.

Produktet e reja

MOTI – në kohë reale, duke shfrytëzuar lokacionin prej ku e shfletoni Telegrafin.

GAMES – me mbi 300 lojëra dhe shumë të tjera që do të vazhdojnë të jenë pjesë.

HOROSKOPI – Fanatikët e astrologjisë dhe nostalgjikët e Telegrafit të vjetër do ta kenë hapësirën e tyre edhe në ndryshimin e ri të madh.

Marketingu

Më shumë hapësirë, reklamim më i fuqishëm – kjo e karakterizon marketingun në Telegrafin e ri. Pas punës kolosale të zhvilluar Marketingu që do të përjetojë qasje të re, me produkte të reja që do të fuqizojnë reklamimin për partnerët tanë.

Dizajni i ri është i përshtatur që reklamat të funksionojnë me më shumë cilësi dhe më shumë rezultate për partnerët tanë.

Telegrafi për herë të parë ka implementuar AD Lazy Load duke kalkuluar për klientët e vet vetëm ato reklama që shfaqen në ekran. Kjo rezulton me rritjen e kualitetit të banerave dhe Native ADS.

Do të shohim më shumë reklama, të cilat do të jenë në vendin e tyre, dhe të cilat nuk do të jenë një “ngarkesë”, por kënaqësi.

Fuqia e stories me artikuj, Video Marketingu, Shëtitja Virtuale, Telegrafi ADS – janë vetëm disa prej produkteve që do të jenë në kuadër të arsenalit në dispozicion të partnerëve tanë për të reklamuar brendin dhe produktet e tyre.

Teknologjia po zhvillohet vazhdimisht dhe nuk ndalet. Edhe Telegrafi nuk do të ndalet për të ofruar përjetim sa më të mirë në informim, argëtim dhe shumëçka tjetër. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Kolonelja e Policisë Serbe: Daçiq gaboi - nuk është akt terrorist vrasja e policit serb nga Faton Hajrizi

Siguri
“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

“Protesta e paralajmëruar e ambientalistëve serbë kundër Scholz dhe Faton Hajrizi”, Agim Musliu ngre pikëpyetje mbi ngjarjet në Lloznica të Serbisë

Lajme
Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Policia e Kosovës ndalon një person, dyshohet se ka ndihmuar Faton Hajrizin pas arratisjes

Drejtësi
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Zafir Berisha ngre dyshime lidhur me vrasjen e Faton Hajrizit - publikon foto

Lajme
Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Analisti Islami: A e shfrytëzoi Serbia rastin e Faton Hajrizit që ta heshtë kancelarin gjerman për Radoçiqin?

Lajme
Kalo në kategori