Mbappe, Neymar dhe Messi dhurojnë spektakël, PSG fiton thellë ndaj Clermont

PSG ka shënuar fitore ndaj Clermont me rezultat 6-1 në kuadër të javës së 31-të në Ligue 1.

Parisienët e nisën ndeshjen furishëm duke kaluar në epërsi që në start.

Neymar shënoi në minutën e 6-të për 1-0 pas një asistimi të Lionel Messit.

Në minutën e 19-të ishte Kylian Mbappe ai që shënoi, ndërsa sërish asistimi erdhe Messi (2-0).

Krejt çka bën vendasit ishte një gol në minutën e 42-të, kur Jason Berthomier asistoi te Jodel Dossou që shënoi për 2-1.

Pas një qetësie në lojë, PSG në 20 minutat e fundit arriti të shënojë edhe katër herë të tjera.

Neymar gjeti golin e dytë personal (3-1) në minutën e 71-të, ndërsa pas katër minutash njëjtë bëri edhe Mbappe për 4-1.

Në minutën e 80-të ishte Mbappe që kompletoi het-trikun me gola, ndërsa Messi me asistime për 5-1.

Krejt në fund ishte radha e Neymar ta kompletonte het-trikun për 6-1.

PSG është shumë afër titullit të kampionit, pasi tani ka 71 pikë, 15 më shumë se Marseille e dyta, kur kanë mbetur edhe shtatë ndeshje. /Telegrafi/

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Mirupafshim Ilir Daja – Kosova dhe Ballkani fituan shumë me ty

Lavdim Pireva
Zhegrova, Asllani dhe Muja zënë vendet e tyre në formacionet e javës në Ligue 1, Bundesliga dhe Superliga e Turqisë

Besfort Zeneli ka refuzuar ftesën e Kosovës për ndeshjet e shtatorit

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

“Kurse me trajnerin Daja në krye të skuadrës, do të mbetet etapë shumë e rëndësishme e historisë tonë” - Ballkani reagon pas largimit të trajnerit