0Shares

Los Angeles Lakers është njëra nga skuadrat më të talentuara këtë edicion në NBA.

Edhe pse me gjasa të vogla për ‘Play – Off’, Lakers kanë befasuar shumë favoritë këtë edicion.

Të njëjtën gjë skuadra e Luke Walton e ka bërë edhe ndaj Cleveland Cavaliers ku triumfuan me 14 pikë diferencë 127 – 113.

Padyshim që më meritori për këtë fitore ishte alo-qendra Julius Randle me ‘Double-Double’ prej 36 pikëve, 14 kërcimeve dhe shtoi shtatë asistime.

Për Randle ky shënim i pikëve ishte rekord personal në karrierën e tij.

Paraqitje të mirë pati edhe qendra Brook Lopez me 22 pikë e tetë kërcime si dhe Caldwell-Pope që shtoi 20 të tjera.

Me 20 pikë kontribuoi edhe ish-fundori i Cavaliers Isiah Thomas por që pati edhe nëntë asistime për bashkëlojtarët e tij.

LeBron James në anën tjetër ishte më efikasi tek mysafirët me 24 pikë, 10 kërcime e shtatë asistime por nuk mjaftuan për ta shmangur humbjen.

Fitorja ndaj Cavaliers ishte e 30 këtë edicion për Lakers që ka 35 humbje dhe tani zënë pozitën e 11 në Konferencën e Perëndimit.

Ndërkohë humbja i ka kushtuar Cavaliers pasi tani zënë pozitën e katërt në Lindje. /Telegrafi/

Rezultatet:

New York Knicks – Toronto Raptors 106 – 132

Atlanta Hawks – Chicago Bulls 122 – 129

Minnesota Timberwolves – Golden State Warriors 109 – 103

New Orleans Pelicans – Utah Jazz 99 – 116

Denver Nuggets – Sacramento Kings 130 – 104

Dallas Mavericka – Houston Rockets 82 – 105

Boston Celtics – Indiana Pacers 97 – 99

Brooklyn Neta – Philadelphia 76ers 97 – 120

Los Angeles Lakers – Cleveland Cavaliers 127 – 113

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)