Lakers me fitore të madhe: D’Angelo Russell pasues i Kobe Bryant (Video)

Sot pasmesnate janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Los Angeles Lakers arriti ta befasojë si mysafirë duke e mposhtur me rezultat 123-116 njërën ndër skuadrat e forta të Konferencës Lindore, Atlanta Hawks.

lakers
D’Angelo Russell pasues i Kobe Bryant

D’Angelo Russell i munguan edhe dy asistime (8) për të realizuar ‘double-double’ edhe në saje të 23 pikëve, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër te Atlanta me lojë të mirë ra në sy Dwight Howard, i cili realizoi ‘double-double’ fal 31 pikëve dhe 11 kërcimeve.

Gjersa Lakers kanp bilance prej dy fitoreve dhe tre humbjeve, Atalanta përjetoi humbjen e parë në këtë sezon në NBA. /Telegrafi/

LA Clippers 83-85 Oklahoma City

Trajneri i Lilles befason për Edon Zhegrovën: Tregon pikën e fortë dhe të dobët të reprezentuesit të Kosovës

"Drita më bëri me shtëpi" - Faruk Statovci tregon se si me paratë e fituara te klubi gjilanas kishte ndërtuar shtëpitë në fshat

Superliga
Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në

Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në "Santiago Bernabeu"

A do të luante me një ekip me Ronaldon? Kjo ishte përgjigja e Messit

Katër lojtarë të Real Madridit që kanë luajtur çdo minutë deri më tani, por gjashtë të tjerë nuk janë aktivizuar fare

Askush nuk po mund ta besoj pasimin që ylli i Liverpoolit ka bërë te Xavi Simons