Kosova U19 merr fitore të thellë ndaj Moldavisë

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në konkurrencën e vajzave ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të Grupit 3 në Ligën B për kualifikimet e Evropianit “Lituania 2024”.

Pas fitores ndaj Azerbajxhanit, të përzgjedhurat e Albina Rrahmanit kanë shënuar fitore në duel me Moldavinë, me rezultat bindës 3:0.

Dardanet kaluan në epërsi në minutën e 19-të përmes Alba Shabanit. Vetëm tre minuta më vonë Lorita Islami shënoi nga penalltia, për t’i çuar shifrat në 2:0, me të cilin rezultat edhe u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë vashat dardane luajtën me komoditet dhe ruajtën energjitë për ndeshjen e tretë kundër Sllovenisë, e cila do të përcaktojë fituesin e grupit, që njëherësh do të mundësojë promovimin në Ligën A në kuadër të këtij cikli kualifikues.

Mirëpo, gjatë kësaj pjese Kosova e gjeti edhe golin e tretë, e ku sërish shënoi Alba Shabani, tek po zhvillohej minuta e 78-të.

Ndeshja Kosovë-Slloveni do të zhvillohet më 14 nëntor në orën 12:00.

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë