Kampionët humbin në Strumicë, Shkëndija rikthehet te fitorja

Superliga e Maqedonisë së Veriut mesditën e sotme ka sjell katër ndeshje në kuadër të xhiros së 14-të.

Kampionët në fuqi, Struga Trim Lum janë mundur nga Brera Strumica në udhëtim me rezultat 2-1.

Skuadra e Shpëtim Duros u mposhtën me golat e Ribaudos dhe Jankulovit, ndërsa për Strugën golin e vetëm e shënoi Neziri.

Shkëndija ka gjetur rrugën e fitores, pasi në Tetovë mundi Tikveshin me golin e vetëm të Bruno Ditës të realizuar në minutën e 15-të.

Triumfe kanë marrë edhe dy skuadrat tjera shqiptare, Gostivari dhe Voska Sporti. Këta të fundit në kryeqytet mundi Vardarin me shifra 2:1, përderisa Gostivarit falë golit të Antimwen të shënuar në minutën e 13-të.

Superliga e Maqedonisë vazhdon nesër edhe me dy ndeshje tjera si Sileksi – Shkupi dhe Rabotniçki – Makedonija Gjorçe Petrov, të cilat në program janë nga ora 13:00. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës