Juve rikthehet te fitorja (Video)

Juventusi e ka lënë pas humbjen në derbi nga Interi dhe e ka rigjetur fitoren duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 4-0.

Bianconerët e nisën sfidën duke kërkuar golin nga minuta e parë dhe Daniele Rugani realizoi pas një topi të kthyer nga goditja e Higuain (14’).

rugan1

Pa përfunduar 45 minutat e para, Zonja e Vjetër realizoi edhe dy gola të tjerë. Pas rasteve të njëpasnjëshme, Bianconerët e shënuan golit e dytë. Gonzalo Higuain reagoi më së miri në zonë duke shfrytëzuar një top të kthyer dhe futi në rrjet (34’).

gonza

Golin e tretë të bardhezinjve e shënoi mbrojtësi i djathtë, Daniel Alves (40’).

aleves

Në gjysmën e dytë u shënua vetëm një gol që në fakt ishte autogol. Portën e gaboi Luca Ceppitelli në minutën e 84.

Ky triumf e pozicionon Juventusin në vend të parë në tabelë, me një pikë më shumë se Napoli që luajti baras (0-0) kundër Genoas. /Telegrafi/

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

Me listën e të nominuarëve tashmë publike: Kush është favoriti për Topin e Artë