Interi e mbyll pjesën e parë në epërsi dhe me shumë raste për gol ndaj Barcelonës

Interit po zhvillon një ndeshje të jashtëzakonshme si mysafirë i Barcelonës, duke e mbyllur në epërsi prej 1-0.

Barcelona po e mban posedimin e topit, por është Interi që i kishte rastet më të mira.

Zikaltërit kaluan në epërsi që në minutën e 3-të kur Lautaro Martinez shënoi në portën e Ter Stegen.

Barcelona tentoi ta barazojë rezultatin, por pa sukses, pasi mbrojtja dhe portieri Samir Handanovic ishin në formë në këtë pjesë lojë.

Interit madje rrezikoi portën disa herë nga kundërzbritjet, sidomos një me kokë nga Martinez.

Pjesa e dytë premton lojë të fortë. /Telegrafi/

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë