Federata e Moldavisë reagon pas barazimit me Kosovën në Ligën e Kombeve

Kosova e ka filluar edicionin e dytë të Ligës së Kombeve me barazim 1-1 kundër Moldavisë.

Moldavët arritën të kalonin në epërsi pas vetëm 19-të minutash lojë në Parma të Italisë edhe pse takimi po dominohej nga ne.

‘Dardanët’ filluan të këndellen dhe kërkuan që të barazonin rezultatin, dukë pasur raste të njëpasnjëshme.

Pjesa e dytë pati një ritëm edhe më të lartë dhe kjo gjë u shpërblye në minutën e 71-të kur Valon Berisha asistoi për Benjamin Kolollin që shënoi gol të bukur.

Pas barazimit me tanët, federata e Moldavisë ka reaguar në rrjetin social Facebook se fituan një pikë të rëndësishme.

Barazim 1-1 në Parma! Moldavia luftoi dhe mori një pikë të rëndësishme në ndeshjen me Kosovën! Bravo djema”, thuhet në postimin e tyre.

Liga C, Grupi 3, kishte të gjitha ndeshjet me barazim, pasi edhe Greqia e Sllovenia luajtën pa gola. /Telegrafi/