Drita pret Legian dhe kërkon mrekullinë, formacionet zyrtare

Drita pret Legia Varshavën në “Fadil Vokrri” në kuadër të ndeshjes kthyese të play-offit të Ligës së Konferencës.

Gjilanasit e humbën ndeshjen e parë në Varshavë me rezultat 2-0 dhe do të kërkojnë herë të marrin epërsinë për tu kthyer në lojë për kualifikimin.

Trajneri Zekirija Ramadani për këtë ndeshje ka zgjedhur të luajë në portë me Faton Malokun, ndërsa mbrojtja i është besuar Besnik Krasniqit, Egzon Bejtullait, Camilo Mesas dhe Raddy Owoukas.

Në mesfushë do të luajnë dyshja Rron Broja dhe Iliasa Zulfiji, të përkrahur nga Mustafa.

Të avancuar janë Tushaj, Arb Manaj dhe Fressange

Në anën tjetër te Legia luajnë emra si ..

Ndeshja fillon në ora 20:00 dhe janë shitur afërsisht 10 mijë bileta deri tani.

Drita: Maloku, Krasniqi, Bejtulai, Mesa, Ovouka, Zulfiji, Broja, Mustafa, Fressange, Tusha, Manaj.

Legia: Tobiasz, Pankov, Augustyniak, Barcia, Vinagre, Luquinhas, Gonçalves, Kapustka, Wszolek, Kramer, Alfarela.

/Telegrafi/

Kompletohet shorti i Ligë së Kampionëve për edicionin 2024/25:  Të gjitha ndeshjet e secili nga 36 ekipet pjesëmarrëse

Short i vështirë për Leverkusenin e Xhakës, Bayerni dhe Dortmundi më shumë fat

Nga të gjitha top klubet, PSG me shortin më të pafat - përballje

Nga të gjitha top klubet, PSG me shortin më të pafat - përballje "ferri" për parisienët

Klubet nga La Liga mësojnë kundërshtarët në LK: Lehtë për Barcelonën dhe Atleticon, jo edhe për Real Madridin

Si dolën nga shorti pesë klubet e Serie A: Kundërshtarët e Interit, Juventusit, Milanit, Atalantas dhe Bolognas

Live Ditët e fundit të afatit kalimtar veror – klubet e mëdha po punojnë për të mbyllur disa goditje