Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo ka kapur formën e tij më të mirë prej se ka kaluar te Al Nassr në elitën e futbollitë të Arabisë Saudite.

Në ndeshjen e sotme që Al Nassr e fitoi ndaj Al Taee me rezultat 2-1 si mysafir, portugezi ishte protagonist me një gol dhe një asistim.

Fillimisht ai asistoi te goli i Taliscas në minutën e 32-të për rezultatin 1-0. Por vendasit barazuar në minutën e 79-të, ku iu desh Ronaldos ta zgjidhte sfidën.

Lexo po ashtu “Cris është Cris”, Chicharito analizon kohën e tij në Madrid dhe flet për Cristiano Ronaldon e vërtetë

Ai shënoi nga pika e bardhë për 2-1 në minutën e 87-të të ndeshjes për 2-1, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja.

Pas kësaj fitoreje Al Nassr është në vendin e tretë me 18 pikë, një më pak se Al Taawon dhe Al Ittihad që kanë nga 19 pikë.

Ronaldo ka arritur të shënojë në gjashtë ndeshje radhazi, plot nëntë herë, ndërsa në total ka 10 gola dhe është lider në listën e topshëneve. /Telegrafi/

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë