Chelsea mposhtet nga Middlesbrough në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup

Chelsea ka pësuar humbje 1-0 në udhëtim te Middlesbrough në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup.

Blutë e dominuan pjesën e parë, ndërsa Cole Palmer ishte fytyra tragjike.

Talenti anglez nuk ia doli të shënonte tri herë kur ishte përballë me portierin, ndërsa vendasit i ndëshkuan ata.

Ishte minuta e 37-të kur Hayden Hackney u asistua prej Isaiah Jones për rezultatin 1-0.

Edhe pjesa e dytë u dominua nga Chelsea, por gola nuk pati.

Armando Broja u inkuadrua në minutën e 63-të në vend të Enzo Fernandez, mirëpo pa arritur të lë gjurmë.

Në ndeshjen e dytë, Chelsea do të synojë që të përmbysë rezultatin dhe të kalojë në finale. /Telegrafi/

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Sauditët blejnë tetë herë kampionin e Francës dhe 'vjedhin' njeriun kyç nga PSG

Llogaritë e kualifikimit në fazën tjetër, shanset që Shqipëria të kalojë grupin e “ferrit”

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Shqipëria luan ndeshjen vendimtare në grupe ndaj Spanjës - gjithçka që duhet të dini