Bashkimi fiton derbin e qytetit ndaj Proton Cable Prizrenit

Bashkimi triumfoi në derbin e qytetit ndaj Proton Cable Prizreni me shifrat 68:95 (14:21, 23:34, 15:20, 16:20), në kuadër të javës së tretë të ProCredit Superligës.

Portokallezinjtë e nisën ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi prej dhjetë pikësh, 11:21, duke e fituar çerekun e parë 14:21, derisa në periudhën e shtoi epërsinë, për të shkuar në pushim me rezultat 37:55.

Epërsia vetëm sa u shtua në pjesën e dytë për basketbollistët e Bashkimit, që fituan në fund 68:95.

Më i miri te vendasit ishte Lenzelle Smith me 16 pikë, pesë kërcime e pesë asistime, kurse te mysafirët Valon Bunjaku me 17 pikë, pesë kërcime e gjashtë asistime.

Proton Cable Prizreni ka një fitore e një humbje, kurse Bashkimi dy fitore në dy ndeshje./Telegrafi/

Ndërpritet derbi Atletico Madrid - Real Madrid, shkak veprimet e tifozëve ndaj Courtois

Mikel Arteta nuk hezitoi kur iu kërkua të zgjedhë mes Ronaldos dhe Messit për më të mirin

Man City po përgatit ofertën prej 100 milionë eurosh për zëvendësuesin e De Bruynes

Liga Premier do të vonojë ndryshimin e madh në VAR pavarësisht se 20 klube janë pajtuar për ndryshim