Barcelonës nuk i mjaftojnë dy golat e Lewandowskit, mposhtet nga Milani në miqësore

Barcelona dhe Milani kanë zhvilluar një ndeshje miqësore spektakolare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Dueli i zhvilluar në M&T Bank Stadium ka mbledhur 70 mijë tifozë, derisa 90 minutat përfunduan pa fitues 2-2, ku pas ekzekutimit të penalltive Milani triumfoi me rezultat 3-4.

Rossonerët realizuan dy gola brenda pesë minutave në fillim të ndeshjes, duke krijuar epërsi të dyfishtë.

Christian Pulisic asistoi te Luka Jovic i cili realizoi nga afërsia për 1-0, para se sulmuesi amerikan pas pesë minutave të shënonte për ta dyfishuar rezultatin në 2-0.

Barcelona u rikthye në lojë në minutën e 22-të, kur Robert Lewandowski realizoi për 1-2 pas një asistimi nga Raphinha.

Ylli polak barazoi shifrat në 2-2 në minutën e 58-të kur u shërbye bukur nga Victor.

Koha e rregullt u mbyll pa fitues 2-2, derisa në penallti Rossonerët u treguan më të saktë duke triumfuar me rezultat 3-4. /Telegrafi/

Komentatori olimpik i tmerruar nga zhytja 'e rrezikshme' e garueses - kërkoi që gjyqtarët të ndërhyjnë

Sport
Real Madridi zgjedh ekzekutuesin e befasishëm të penalltive për sezonin e ri – ai ka shënuar vetëm tri herë nga pika e bardhë

Askush nuk e ka bërë asnjëherë atë që bëri gjiganti kubanez në Lojërat Olimpike

Sport
Spektakël para 75 mijë tifozëve në SHBA, Reali mposht Chelsean në miqësore

Boksierja e shumëpërfolur, Imane Khelif mundi tajlandezen dhe kaloi në finalen e Lojërave Olimpike