Arsenali vazhdon me fitore në Ligën Premier (Video)

Arsenali ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, këtë herë Topçinjtë fituan ndaj Hull Cityt me rezultat 1-4.

Kjo ishte një fitore e merituar për londinezët, të cilët sulmuan vazhdimisht portën kundërshtare.

CskFylPWgAAeAGR

Goli i parë erdhi në minutën e 17-të nga Alexis Sanchez pasi kiliani devijoi goditjen e Alex Iwobit dhe me rezultatin 0-1 përfundoi pjesa e parë.

Në minutën e 55-të shënoi mjeshtërisht edhe Theo Walcott, e gjitha kjo pas një asistimi nga Iwobi.

CskUHQ_W8AAiJUg
Xhaka duke e festuar golin me sulmuesin Perez

Goli i nderit për vendasit erdhi nga Robert Snodgras nga pika e bardhë në minutën e 79-të, ndërsa pas pesë minutash shënoi edhe një herë Sanchez.

Kur të gjithë menduan se kjo ndeshje nuk do të ketë më gola, në skenë doli Granit Xhaka, i cili me një gol të bukur nga distanca befasoi portierin kundërshtarë.

Pas kësaj fitore Arsenali ka dhjetë pikë dhe renditet në vendin e tretë. /Telegrafi/