UEFA ua përkujton të gjithëve se sot luan Kosova me golin e bukur të Milot Rashicës

Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen e parë eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020” kundër Bullgarisë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe ka shumë interesim, ku të gjitha biletat janë shitur për kohë rekord.

Ndërkaq, shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA është më se e interesuar që kjo ndeshje të shkojë mirë dhe me gola.

Përmes një postimi në, Twitter, UEFA ka shpërndarë një video të super-talentit kosovar, Milot Rashica.

UEFA ka shpërndarë videon e golit fenomenal të Rashicës përballë Maltës në fitoren 5-0 vitin e kaluar në Ligën e Kombeve.

“Motivimi i së hënës nga Milot Rashica”, ka shkruar UEFA në Twitter, duke kujtuar se sot na pret ndeshja Kosovë-Bullgari. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë

Hansi Flick realizon dy afrime të reja te Barcelona

Perez tanimë e di se cilin trajner e do te Reali si pasues të Carlo Ancelottit

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Barcelona shmang një situatë si ajo e Guiu, vendos klauzolën të majme në kontratën e Victor