Një gol i Shillovës i siguron Feronikelit 74 fitoren dhe Superligën e Kosovës

Feronikeli 74 ka shënuar fitore ndaj Prishtinës së Re me rezultat 1-0 në ndeshjen e barazhit për një vend në Superligën e Kosovës.

Pas një pjesë të parë të fortë, ku kishte edhe dy momente kontestuese për të dy skuadrat që kërkonin penallti, por gjyqtari Visar Kastrati nuk ishte i të njëjtit mendim.

Edhe pse tentuan të dy skuadrat, nuk arritën të shënonin gol.

Në pjesën e dytë, Feronikeli 74 ishte më i organizuar dhe pak pa u mbyllur koha e rregullt, Alban Shillova arriti të shënojë për 1-0.

Por pas shikimit të VAR për më shumë se pesë minuta, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Foernikeli 74 nuk u dorëzua dhe sërish gjeti golin, me të njëjtin lojtar, Alban Shillovën për të kaluar në epërsi prej 1-0.

Deri në fund nuk kishe më gola dhe Feronikeli 74 arriti të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit kosovar, Ndërsa Prishtina e Re do të kthehet në Ligën e Parë. /Telegrafi/

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

UEFA shqipton dënimin për tifozin që bëri selfie me Cristiano Ronaldon

Zyrtare: UEFA merr vendimin për Mirlind Dakun

Kombëtarja e Shqipërisë
UEFA publikon vendimin për suspendimin e Mirlind Dakut - çfarë rregulla theu sulmuesi shqiptar?

Spanja me shumë ndryshime ndaj Shqipërisë, Luis De la Fuente ka vetëm dy dyshime

“Ka mundësi të ndodhë”, top ylli i Spanjës pranon mundësinë e transferimit tek Barcelona