Mirlind Daku e fillon mbarë sezonin në Rusi – gol dhe asist në fitoren e Rubin Kazanit

Mirlind Daku e ka nisur zyrtarisht sezonin e ri 2024/25 me Rubin Kazanin dhe atë me formë të shkëlqyer, duke shënuar edhe asistuar nga një herë.

Pas vetëm tre minutash lojë Pari NN realizoi për 1-0 me golin e Ze Turbos.

Por, Daku u kundërpërgjigj pas vetëm dy minutash, duke i barazuar shifrat në 1-1 me asistimin e Vada.

Për ta përmbysur rezultatin dhe epërsinë e Rubin Kazanit ishte Zotov, që u asistua prej sulmuesit shqiptar në minutën e 33-të.

Në listën e asistuesve u regjistruar edhe lojtari tjetër shqiptar, Dardan Shabanhaxhaj, që e shërbeu mjaft mirë Vadan në minutën e 42-të për 3-1.

45 minutat e dytë ishin po q dinamik, derisa u shënua dy gola të tjerë.

Pari NN e ngushtoi epërsinë e Rubin Kazanit në 3-2, kur realizoi me anë të Tsarukyan në minutën e 71-të.

Për të vulosur fitoren e Rubin Kazanit u përkujdes Dmitry Kabutov (90+1′), që realizoi për 4-2.

Daku në sezonin e kaluar në Rusi realizoi dhjetë gola, ndërsa do të shpresojë që këtë edicion të ketë shifër edhe më të lartë. /Telegrafi/

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit