Manchester United barazon me Southamptonin

Manchester United nuk ka mundur të triumfojë në xhiron e 37 të Ligës Premier.

United barazoi si mysafirë i Southamptonit duke luajtur pa gola 0-0.

Rastin më të mirë te vendasit e pati Manolo Gabbiadini, kur në minutën e gjashtë të takimit nuk realizoi nga pika e bardhë.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, megjithëse te dyja skuadrat e kërkuar rrugën e golit, transmeton Telegrafi.

Edhe në pjesën e dytë futbollistët e Unitedit dhe Hamptonit krijuan disa raste, por të cilat nuk u konkretizuan me gol.

James Ward-Prowse (‘71) i vendasve dhe Anthony Martial (‘72) prej mysafirëve kishin mundësitë më të mira për të realizuar gol, por që nuk u treguan të saktë para golit të njëri-tjetrit.

Në vazhdim të ndeshjes më nuk pati raste që ja vlen të theksohet dhe kështu takimi përfundoi pa gola 0-0.

Pas kësaj, United ka 66 pikë dhe renditet në vendin e gjashtë ndërsa Southampton ka 46 pikë dhe zë pozitën e tetë. /Telegrafi/