0Shares

Fatjon Kapri, 33 vjeç, i dënuar në mungesë me 22 vjet nga Gjykata e Elbasanit për vrasjen me thikë të Ylli Pepës në Londër, në vitin 2001, është liruar me kusht nga Gjykata e Edinbugut në Skoci.

Pasi u kap në Skoci para tre vitesh, pas kalimit në arrati për nëntë vjet me identitetin e rremë, Sajmir Sadiku, autoritetet shqiptare kërkuan ekstradimin e tij.

Megjithatë, tre gjykatës skocezë vendosen për lirimin e tij me kusht që ai të banojë në adresën e paraqitur në Gjykatën e Apelit, deri në shkurt të vitit të ardhshëm, kur ka seancën e ardhshme për ekstradimin drejt Shqipërisë.

Ndërkohë, ai nuk do të duhet të aplikojë për marrje pasaporte apo dokument udhëtimi.

Fatjon Kapri do të jetojë në Glasgou dhe duhet të raportojë në një nga stacionet e policisë së këtij qyteti. /Top Channel/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)