Drita po shkëlqen në Islandë, shkon në pushim me dy gola epërsi

Drita e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Breidablik me rezultat 2-0, pas një 45 minutëshi të jashtëzakonshëm në ndeshjen e parë të fazës së dytë të Ligës së Konferencës.

Ndeshja nisi shumë mirë për Dritën që arriti epërsinë që në minutën e tretë, kur pas një aksioni fantastik Arb Manaj gjeti rrjetën pas asistimit të Albert Dabiqajt për 1-0.

Drita vazhdoi me lojë të mirë dhe arriti të gjej sërish golin pas 20 minutash, me Dabiqajn që asistoi te Veton Tusha i cili marshoi drejt portës kundërshtare dhe dërgon topin në rrjetë për 2-0.

Në minutën fundi vendasit kishin një rast shumë të mirë, por që Faton Maloku bëri pritje të madhe.

Drita tani duhet ta ruajë këtë epërsi në pjesën e dytë për të qenë më të qetë në ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Gjashtë herë kampioni i Francës dhe një nga klubet e mëdha në vend pushon së ekzistuari si profesionist, kontratat me të gjithë lojtarët u ndërprenë

Llapi ende pa fitore në garat evropiane, humbja e sotme ndaj Brondbyt theu një rekord negativ për klubet kosovare në Evropë

Superliga
Tifozët e Chelseat kanë shqetësime të mëdha se ylli i tyre

Tifozët e Chelseat kanë shqetësime të mëdha se ylli i tyre "po shkatërrohet" nga taktikat e Marescas

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ancelotti zbulon më shumë se që duhet për pozicionin e ri të Mbappes te Real Madridi