De Bruyne largohet nga intervista pas humbjes shokuese të Belgjikës nga Sllovakia

Ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, nuk ishte në disponim për të folur ndërsa u largua nga një intervistë pas humbjes shokuese të Belgjikës nga Sllovakia pasditen e së hënës në ndeshjen e parë të grupeve në Euro 2024.

Duke shkuar në turne, Belgjika u fol si një nga skuadrat që mund të shkonte shumë larg në Kampionatin Evropian, edhe pse jo njëri nga favoritët.

Megjithatë, skuadra e Domenico Tedesco bëri një paraqitje zhgënjyese pasi goli i minutës së shtatë i Ivan Schranz vulosi një fitore 1-0 për Sllovakinë.

Notat e lojtarëve, Belgjikë 0-1 Sllovaki: Dubravka më i miri i ndeshjes
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve, Belgjikë 0-1 Sllovaki: Dubravka më i miri i ndeshjes

Pas ndeshjes, kapiteni i Belgjikës De Bruyne u largua nga një intervistë pasi iu kërkua t’i përgjigjej një pyetjeje në anglisht.

Gazetari u dëgjua duke thënë: “Kevin, sot një në anglisht të lutem?”.

Si përgjigje, mesfushori i Cityt thjesht u largua në heshtje, pasi ai veçse tha disa fjalë në gjuhën belge para se të largohej.

“Është turp. Ne luajtëm mirë 20 minutat e para dhe më pas bëmë një gabim që u ndëshkuam. Pastaj na u desh pak kohë që të ktheheshim në lojë”.

“Në pjesën e dytë u përmirësuam. Ne do ta kishim merituar të fitonim, arritëm, dy gola të anuluar, por nuk mundëm të shënonim dhe ky është futbolli”, tha De Bruyne. /Telegrafi/

Sa para fitoi FSHF me Kombëtaren e Shqipërisë nga pjesëmarrja në Euro 2024?

Kombëtarja e Shqipërisë
Phil Foden largohet me urgjencë nga kampi i Anglisë, federata del me njoftim

Zbulohet arsyeja e vërtetë se përse Phil Foden u largua nga kampi i Anglisë

Çmenduria e pronarëve të Chelseat: 135 milionë euro për sulmuesin që ka shënuar 21 gola