Bournemouth – Arsenal, formacionet zyrtare: Xhaka e Mustafi nga minuta e parë

Bournemouth dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Topçinjtë janë mysafirë të Bournemouthit në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Ligën Premier, ndeshja e cila zhvillohet në Vitality Stadium nga ora 14:30.

Skuadra e Unai Emeryt vjen në këtë ndeshje pas tri barazimeve radhazi dhe pret t’i kthehet fitores nga ky udhëtim i vështirë.

Në anën tjetër, vendasit kanë dy humbje në ndeshjet e fundit dhe presin rezultat pozitiv nga kjo ndeshje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me disa ndryshime në formacionet titullare.

Te Arsenali nga minuta e parë do të luajnë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

BournemouthBegovic; Francis, Cook, Ake, Daniels; Brooks, Gosling, Lerma, Fraser; King, Wilson.

ArsenalLeno; Bellerin, Mustafi, Holding, Sokratis; Torreira, Xhaka; Iwobi, Mkhitaryan, Kolasinac; Aubameyang.

/Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë