Bayern Munich merr fitoren e dytë, mposht në shtëpi Freiburgun

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Freiburg me rezultat 2-0 në kuadër të javës së dytë të Bundesligas.

Pas disa rasteve me Michael Olise, për të parë golin e parë u desh të pritet fundi i pjesës së parë.

Pas një prekje me dorë në zonë të Christian Gunter, me rishikimin e VAR u vendos për penallti.

Harry Kane ishte i saktë nga pika e bardhë për 1-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Image

Edhe pjesa e dytë i takoi bavarezëve, por për të parë golin e sigurisë u desh të pritej minuta e 78-të.

Serge Gnabry asistoi te Thomas Muller që gjeti rrjetën për 2-0.

Bayern Munich me këtë fitore ka 6 pikë, ndërsa Freiburg mbetet me 3 pikë. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë