Ballkani dominues ndaj Prishtinës, largohet me tri pikë nga “Fadil Vokrri”

Ballkani ka fituar 1-0 në derbin e zhvilluar në udhëtim te Prishtina në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superliga.

Dy skuadrat e kishin të vështirë të krijonin ndonjë rast serioz në fillim të takimit, pasi moti me shi ua vështirësonte punën lojtarëve.

Nga ky mot i ligë e pësoi Edvin Kuç i Ballkanit, që pësoi lëndim në minutën e 25-të dhe u detyrua ta lëshonte fushën.

Por, klubi nga Suhareka nuk u demoralizua nga kjo situatë dhe ia doli të shënonte golin e vetëm të takimit në minutën e 45+2-të.

Ishte Albion Rrahmani që përfitoi nga një asistim nga Armend Thaqi, duke realizuar me kokë në këndin e djathtë të portës së Prishtinës.

Ballkani vazhdoi me dominim edhe në 45 minutat e dytë, duke e shfaqur një Prishtinë të paorganizuar.

Ishte minuta e 53-ë e takimit, kur Ermal Krasniqi lëshoi një goditje të mirë, por aty ishte portieri Ardit Nika.

Një mundësi të artë mysafirët e patën dhjetë minuta më vonë, por Krasniqi nuk pasoi te Rrahmani që ishte i vetmuar.

Në minutën e 70-të, Nika ishte sërish heroi i Prishtinës, pasi ia doli të priste goditjen e Armend Thaqit nga gjuajtja e lirë.

Pesë minuta më vonë, gardiani i vendasve sërish ishte në nivelin e lartë të detyrës, pasi e priti edhe gjuajtjen e Albin Berishës.

Deri në fund, dy skuadrat tentuan të shënonin, mirëpo në fund ishte Ballkani që i mori tre pikë.

Pas javës së pestë, Ballkani është ngjitur në vendin e dytë me nëntë pikë, ndërsa Prishtina është në të katërtin me shtatë sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Shtohen problemet për Real Madridin, lëndohen dy yjet e skuadrës

Rezultatet dhe renditja pas javës së katërt në Superligën e Kosovës

Superliga
Roy Keane parashikon në cilën pozitë do të përfundojë Man Utd pas humbjes ndaj Liverpoolit

Osimhen në bisedime për transferimin befasues pasi u përjashtua nga ekipi i Napolit