Arbër Hoxha e nis me gol sezonin e ri në Superligën e Kroacisë

Sulmuesi i krahut, Arbër Hoxha e ka filluar me gol edicionin e ri në elitën e futbollit kroat, duke shënuar golin e parë në sezonin 2024/25 në Superligën e Kroacisë.

Dinamo po luan me Istran, ndeshja e parë e këtij sezoni, ku Arbër Hoxha e nisi nga minuta e parë.

Goli erdhi në minutën e 13-të, kur Marko Pjaca harkoi në zonë, duke gjetur Hoxhën i cili me kokë shënoi për 1-0.

Aktualisht Dinamo e Zagrebit është duke fituar me rezultat 3-0 pas 45 minutave të para.

Dinamo Zagreb llogaritet sërish favorit, por edhe Hajduk dhe Rijeka kanë bërë përforcime dhe duan ta thonë fjalën e tyre në këtë edicion. /Telegrafi/

Julian Alvarez arrin marrëveshje personale me klubin e ri

"Kanë dëshmuar që janë më të suksesshëm se ne" - Vuçiq e pranon me dëshpërim forcën e Kosovës në xhudo

Xhudo
Pamjet mahnitëse të stadiumit që do të ndërtohet 350 metra mbi tokë në Arabinë Saudite

Atalanta e liron Koopmeinersin për t'u bashkuar me Juventusin, por me një kusht

Chelsea përjashton nga ekipi yllin anglez – atij nuk do t’i lejohet të stërvitet më me bashkëlojtarët

Ish-ylli i Man Utd thotë se largimi nga ‘Djajtë e Kuq’ ishte vendimi më i mirë në jetë për të