Tjetër gol nga Azdren Llullaku (Video)

Sulmuesi kosovar, Azdren Lullaku ka vazhduar me shënimin e golave në Rumani.

Istogasi është duke kaluar momente të arta në karrierë, teksa pas dy golave në fundjavë, shënon edhe sot në kampionatin rumun në barazimin 1-1 që Gaz Metani mori në shtëpi me Poli Timisoara.

Ekipi mysafirë shënoi i pari dhe e mbylli fraksionin e parë të lojës në avantazh, ndërsa në të dytën Gaz Metani shënoi.

Një harkim në zonë shfrytëzohet nga Azdren Llullaku, i cili me kokë barazon shifrat në minutën e 71-të.

Ky ishte goli i shtatë për sulmuesin këmbëshpejtë Llullakun në nëntë ndeshje të zhvilluara deri më tani.

Nga minuta e 75-të Gaz Metani luajti me një lojtar më pak, ndërkohë që rezultati mbeti i pandryshuar: 1-1, dhe të dyja skuadrat janë të detyruara të ndajnë nga një pikë. /Telegrafi/

Tragjedi nga Athina: Lojtari i Kombëtares së Greqisë, ish lojtari i Sheffield United është gjetur i vdekur në pishinë