Tifozët e quajnë ndeshjen Argjentinë–Marok “të manipuluar” pas asaj që ndodhi në fund të ndeshjes olimpike

Tifozët kanë vërshuar në rrjetet sociale për ta quajtur ndeshjen e Argjentinës kundër Marokut si “të manipuluar” pasi panë kohën e shtuar në ndeshjen olimpike.

Të dy skuadrat u takuan në Stade Geoffroy-Guichard në Grupin B të turneut të futbollit, me Marokun që kryesoi 2-0 me golat Soufiane Rahimi.

Me menaxhimin e Javier Mascherano dhe lojtarë si Julian Alvarez dhe Nicolas Otamendi në radhët e tyre, Argjentina është një nga favoritët për këtë garë.

Ata ngushtuan epërsinë e kundërshtarëve me anë të Giuliano Simeone në minutën e 68-të përpara se të shënonin golin e barazimit në sekondat e fundit me Cristian Medina.

Në mënyrë të pabesueshme, goli i barazimit erdhi në minutën e 16-të të kohës shtesë – me minutat e shtuar që ngritën shumë dyshime.

Ndeshja u tensionua në bilbilin e fundit pasi tifozët e Marokut hynë në fushë dhe hodhën mjetet piroteknike ndaj lojtarëve të Argjentinës.

Lexo po ashtu Argjentina merr një barazim në fund ndaj Marokut, por aksioni i golit të parë të marokenëve ishte 'vepër arti'

15 minutat e shtuara duket se janë pas ndryshimit të rregullave të fundit të FIFA-s, por tifozët mbetën të hutuar dhe menduan se ishte një gabim.

Fansat nuk humbën kohë duke zhvilluar teoritë e tyre dhe duke u shfrytëzuar në mediat sociale.

Njëri shkroi: “Koha e shtuar: derisa Argjentina të shënojë*”.

Një tjetër tha: “Ndeshja olimpike Argjentinë – Marok, 15 minuta lojë shtesë, përsëri në Kupën e Botës së Katarit kohë shtesë”.

Një i treti tha: “Më falni, por 15 minuta kohë shtesë në Argjentinë kundër Marokut nuk është thjesht skandaloze, por shumë skandaloze”.

Lexo po ashtu Përse tifozët e vërshëllyen himnin e Argjentinës para ndeshjes me Marokun në "Paris 2024"

Një përdorues tjetër shtoi: “Ekipi i Argjentinës nuk ka kredibilitet në asnjë turne ndërkombëtar. 15 minuta kohë të shtuar në një lojë të fazës së grupeve?”.

Një person i fundit pranoi: “Unë jam argjentinas dhe nuk ka asnjë gjë të drejt këtu, nuk duhet të kishte 15 minuta shtesë. Duhet të ketë një hetim sa më shpejt të jetë e mundur”.

Në krahasim, u shtuan tetë minuta në fitoren e Spanjës ndaj Uzbekistanit – me precedentin e turneut të vendosur vërtet.

Ndeshja e radhës për Argjentinën është kundër Irakut të shtunën, me Marokun që do të përballet me Ukrainën. /Telegrafi/

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Skandal në LO Paris 2024 - Lojtarët u kthyen në fushë pas dy orësh dhe Argjentinës iu anulua goli, Maroku mori fitore

Pau Cubarsi debuton në mënyrë të tmerrshme në Lojërat Olimpike

Skena të shëmtuara që çuan në ndërprerjen e ndeshjes Argjentinë - Marok në Lojërat Olimpike

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët