Spanja fiton në frymën e fundit ndaj Gjeorgjisë

Spanja ka mposhtur Gjeorgjinë në përballjen që u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës që mbahet në Katar në vitin 2022 me rezultat 2-1.

Gjeorgjianët arritën të marrin një pikë të artë, pasi barazuan 1-1 në shtëpi ndaj Furisë së Kuqe.

Para se të përfundonte pjesa e parë, Gjeorgjia kaloi në epërsi me golin e Khvicha Kvaratskhelia që u asistua nga Otar Kiteishvili në minutën e 44-të.

Në 45 minutat e dytë, spanjollët ishin më kërkues dhe ia dolën të shënonin golin e barazimit.

Ishte minuta e 56-të, kur Ferran Torres pranoi një asistim nga Jordi Alba për të shënuar për 1-1.

Por, Spanja nuk u ndal me kaq dhe e përmbysi rezultatin 2-1 me anë të Dani Omlos që shënoi në minutën e 90+2, me Alban që ishte sërish asistues.

Spanja është aktualisht lider me katër pikë, Suedia me tre, Greqia me një, Gjeorgjia pa asnjë, derisa Kosova sot (e diele) fillon fazën kualifikuese si nikoqir i suedezëve. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ylli i Real Madridit ulërin nga dhimbjet e mëdha pas lëndimit të tmerrshëm që pësoi ndaj Villarrealit

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur

Formula 1
Ronaldo kërkon nga drejtuesit e Al Nassr t’i bëjnë yllit të Man Cityt një ofertë prej një milionë eurosh në javë

Arne Slot tashmë ka arritur diçka tek Liverpooli që asnjë trajner nuk e ka bërë në histori të klubit

Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1