Spanja e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Polonisë

Kombëtarja e Spanjës e ka mbyllur me epërsi 1-0 pjesën e parë të ndeshjes ndaj Polonisë në kuadër të Grupit E në Euro 2020.

Ekipi i Luis Enriques ka dominuar totalisht polakët gjatë 45 minutave të parë, duke krijuar shumë raste dhe shënuar edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 25-të dhe ishte Alvaro Morata, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Gerard Morenos.

Spanja dominoi edhe në menaxhimin e topit, duke mbajtur në 71 për qind të kohës në pronësi, për dallim nga 29 për qind të Polonisë.

Iberikët ishin larg më të mirë edhe në kompletimin e pasimeve të sakta, duke bërë plot 343 sosh, për dallim nga vetëm 75 të polakëve.

Në këtë pjesë u dha vetëm një karton i verdhë dhe ai shkoi për polakun Mateusz Klich.

Më poshtë keni statistikat nga pjesa e parë:

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Ylli i Real Madridit ulërin nga dhimbjet e mëdha pas lëndimit të tmerrshëm që pësoi ndaj Villarrealit

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur

Formula 1
Ronaldo kërkon nga drejtuesit e Al Nassr t’i bëjnë yllit të Man Cityt një ofertë prej një milionë eurosh në javë

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1

Formula 1
Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë