Flokët e shëndetshme dhe lëkura e pastër pa vija dhe shenja, janë dy faktorët kryesor për një dukje më rinore dhe më tërheqëse. Pas moshës 30 vjeçare as flokët dhe as lëkura nuk kanë shkëlqim si në të 20-tat tuaja. Është mjaft e rëndësishme që të kujdeseni për dukjen, në këtë rast jo vetëm për grimin e veshjen por edhe për suplementet që duhet të merrni në baza ditore që të ndjeheni dhe të dukeni më të ri se mosha që e keni.

Kolagjeni dhe vitaminat si : zink, vitamin C,E, japin efekt magjepsës dhe heqin të paktën 5 vite nga fytyra juaj. Telegrafi Deals sjellë për të gjithë tableta kolagjeni me vitamina të tjera, që ndihmojnë në këtë drejtim dhe nuk do të keni nevojë as për ndërhyrje estetike në qoftë se i përdorni rregullisht, sepse rezultatet e para do t’i vëreni qysh në 30 ditët e para.

Tableta Collagen Complex

Collagen Complex nga HealthAid, është një formulë e cila rinon thellësisht lëkurën. E përzgjedhur shkathtësisht me 7 përbërës  të cilët njihen për vetitë e tyre përtritëse për lëkurën. Kolagjeni së bashku me acidin hilauronik në këto tableta e ruajnë elasticitetin dhe strukturën e fytyrës si dhe mirëmbajnë shëndetin e nyjeve. Vitamina C kontribuon në formimimin e kolagjenit dhe së bashku me vitaminën E dhe Beta Carotene ofrojnë mbrojtje anti-oksidante kundër dëmtimit oksidativ dhe plakjes së hershme. Zinku ndihmon për të kontrolluar gjëndrat vajore, ndërsa silici natyral nga ekstrakti i drurit Bambu ndihmon për të ruajtur elasticitetin e enëve të brishta të gjakut të cilat gjenden në lëkurë.

Tabletat Collagen Complex mund të përdoren nga të rriturit dhe fëmijët mbi moshën 16 vjet, deri në dy tableta në ditë me ushqim dhe ju mund t’i blini me zbritje nga çmimi 34.90 euro në vetëm 26.31 euro, mjafton të shfrytëzoni kodin Telegrafi22.