PSG kalon në çerekfinale të Kupës së Francës me fitoren komode ndaj Brest

Paris Saint-Germain ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Francës, pasi mposhti 3-1 Brestin.

Në minutën e 34-të të ndeshjes, Kylian Mbappe kaloi parisienët në epërsi me asistimin e Warren Zaire-Emery.

Tre minuta më vonë, Danilo Pereira dyfishoi epërsinë e PSG-së, kur u asistua nga Ousmane Dembele.

Me këto dy gola përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën shënuan mysafirët, por që në fund nuk u mjaftoi dhe u eliminuan.

Në minutën e 65-të, Steve Mounie u asistua nga Pereira Lage, për të ngushtuar epërsinë e vendasve në 2-1.

PSG e realizoi edhe të tretin për 3-1 me anë të Goncalo Ramos (90+2′), për të kaluar në rrethin tjetër të Kupës së Francës.

Parisienët pritet që shumë shpejtë të mësojnë emrin e kundërshtarit, ndërsa janë favoritë për të fituar garën. /Telegrafi/

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Chelsea heq dorë zyrtarisht nga transferimi i Olise, francezi pranon ofertën e Bayernit

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Tronditet Italia: Roberto Baggio rrihet dhe grabitet teksa shikonte ndeshjen ndaj Spanjës, përfundoi në spital