PSG-ja shënon në sekondat e fundit për të marrë një pikë ndaj Le Havres

Paris Saint-Germaini ka luajtur baras me rezultat 3-3 në shtëpi ndaj Le Havres në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit francez.

Pjesa e parë u karakterizua me një lojë sulmuese nga mysafirët, ku eventualisht ata arritën që të shënojnë dy herë.

Fillimisht ata gjetën golin me anë të Christopher Operi i cili realizoi për 1-0 në minutën e 19-të, duke mos i lënë asnjë mundësi Keylor Navasit.

PSG-ja reagoi shpejt duke barazuar rezultatin vetëm dhjetë minuta më vonë me anë të Bradley Barcolas (29’) i cili shënoi për t’i barazuar shifrat në 1-1 pas asistimit nga Warren Zaire-Emery.

Mysafirët nuk qëndruan duarkryq, dhe shënuan përsëri për të rikthyer avantazhin në të mirën e tyre, kësaj radhe përmes Andrew Ayew i cili u tregua i saktë për rezultatin 2-1.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe tre gola të tjerë, duke bërë që ndeshja të përfundonte me rezultat të barabartë 3-3.

Abdoulaye Toure (61’) shënoi për 3-1 nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa për të ngushtuar rezultatin u përkujdes Achraf Hakimi (78’) që shënoi për 2-3.

Teksa dukej që PSG-ja do të pësonte humbje në këtë ndeshje, në skenë u shfaq Goncalo Ramos (95′) i cili shënoi për të barazuar shifrat në 3-3 pas asistimit fantastik nga Kang-In Lee.

Me këtë barazim PSG-ja e lëshoi nga duart mundësinë për tu shpallur zyrtarisht kampion i Ligue 1, ndërsa këtë synon ta bëjë javën e ardhshme ndaj Toulouse./Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës