Notat e lojtarëve, Hungari 0-3 Portugali: Ronaldo dhe Semedo më të mirët

Portugalia ka shënuar fitore ndaj Hungarisë me rezultat 3-0 në ndeshjen hapëse të Grupit F.

Pjesa e parë u mbyll baras, ndërsa në pjesën e dytë portugezët shënuan tri herë.

Raphael Guerreiro shënoi një herë, ndërsa Cristiano Ronado shënoi dy gola në këtë ndeshje.

Lojtarët me notat më të larta janë Nelson Semedo me vlerësimin 8.1, ndërsa Cristiano Ronaldo me 8.0.

Edhe lojtari më i dobët vjen nga Portugalia, pasi Diogo Jota është vlerësuar me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Hungarisë dhe Portugalisë

/Telegrafi/

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur

Formula 1
Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë

"Paraqitja e parë publike": Vëllai i Michael Schumacher jep përditësimin shëndetësor të legjendës së F1